Menu

Darmowa dostawa za zakupy od 200 PLN🚚

Darmowa dostawa za zakupy od 200 PLN🚚

Strona głównaAktualnościHistoria pewnych legginsów.

Historia pewnych legginsów.

Historia pewnych legginsów.

W czasach dzisiejszych – XXI wieku legginsy to popularny element odzieży damskiej, choć używają ich również mężczyźni, szczególnie w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Kiedyś legginsy uważano za odzież przeznaczoną głównie dla panów.

Skąd tak naprawdę się wzięły się legginsy?

Zacznijmy od krótkiej historii.

Legginsy pojawiły się jako część garderoby męskiej już na początku XVI wieku. Minęły dekady zanim stały się jednym z najmodniejszych produktów odzieżowych dla pań. Mówi się, że legginsy swoją sławę dzięki hollywoodzkim gwiazdom kina i estrady. W 1955 roku powstało słynne zdjęcie Sophii Loren, tańczącej w czarnych legginsach na imprezie branżowej. Hollywoodzka fascynacja legginsami rozwijała się przez wiele dekad i trwa do dziś. Model z lycry na stałe zapisał się w historii, gdy został zaprezentowany przez Oliwię Newton John w znanym wszystkim musicalu „Grease”. Z kolei Jane Fonda, która była największą gwiazdą kobiecego fitnessu lat 80-tych, sprawiła, że spodnie z lycry na stałe wpisały się do kanonu mody sportowej. Potem legginsy nosiły już kobiety, dzieci i mężczyźni, niezależnie od wieku i okazji.

Czy wiecie, że swego czasu stosowane były także w wojsku, jako warstwa ocieplająca w ubiorze militarnym?

Można powiedzieć, że legginsy mają ciekawą i barwną historię, lecz co zastanawiające – nikt nigdy nie wskazał jednoznacznie kto był ich twórcą. Po stworzeniu lycry, zapewniającej legginsom elastyczność i dobre dopasowanie, stały się wręcz supermodne. Zaczęto je zestawiać z dłuższymi tunikami czy krótkimi spódniczkami. Stanowiły elementy najdziwniejszych, najbardziej kolorowych kreacji i choć ich wzory się zmieniały, jedna wyróżniająca je cecha na zawsze pozostała niezmienna – w dalszym ciągu legginsy ściśle otulają nogi, co w przypadku kobiet jest bardzo korzystne – pozwalają sprytnie podkreślić ich kształt i ukryć mankamenty.

W XXI wieku obcisłe, dopasowane getry nie stały się mniej modne. Można by rzec, że wręcz przeciwnie – stały się bardziej popularne, szczególnie wśród kobiet, które zaczęły je nosić na co dzień ze względu na komfort, które zapewniały.

Zaczeły być także coraz częściej użytkowane przez zwolenniczki aktywnego trybu życia, które doceniły ich dopasowanie i swobodę ruchów, jaką zapewniały. Rozwój technologii w zakresie odzieży sprawił, że zaczęto produkować coraz więcej legginsów treningowych, zapewniających efekt tzw. drugiej skóry. Tak powstały legginsy bezszwowe, zapewniające maksimum wygody każdej kobiecie, która lubi spędzać czas aktywnie.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  • Brak produktów w koszyku
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.